نکاتی در مورد جواهرات عروس

امروزه انتخاب جواهرات عروس برای زوج های جوان مقداری سخت و دشوار شده است. دلیل دشواری این کار هم به تنوع جواهرات طلا و نقره در بازار برمی گردد. ناگفته نماند که گاها پیشنهاد های متفاوت و غیر تخصصی نیز انتخاب ها را تغییر می دهند.
ما در این مقاله سعی کرده ایم تا بررسی های مفید و تخصصی در انتخاب جواهرات عروس داشته باشیم.

1-نوع جواهرات:

انتخاب نوع و مدل جواهرات بستگی به سلایق افراد دارد. شما می توانید به سـراغ انـواع جواهرات برای روز عروسی خود برویـد. ولی بـه دلیل تنوع بسیار بالا در صنعت جواهرات، انتخاب بـرای شـما بسیـار سـخت خواهد شد.
و اما پیشنهاد ما:
پیشنهاد ما برای شما این است که اگر می خواهید جواهرات شما دائم الاستفاده باشد و هرگز از مد نیفتد، حتما به سراغ طرح های کلاسیک بـروید. طـرح های کلاسیـک جواهـرات معمولا عامه پسند هستند و سالیان سال مورد توجه مردم قرار گرفته اند.

classic

و اما پیشنهاد دوم:

اگر بر این عقیده اید که در روز عروسی باید برای خودتان سنگ تمام بگذاریـد و همه جواهراتتان جـلوه کند، حتما سراغ ترنـدهای روز دنیـا برویـد. مـدل های روز دنیا را در مرورگر جست و جو کرده و در فروشگاه ها به دنبال ترندهای جهانی باشید. بـا ایـن دو پیشنـهاد مـی توانیـد از سـردرگمـی درانتـخاب جـواهرات عروسی تان دربیایید.

trend

2-انتخاب هوشمندانه:

یـکی از پارامتـرهایی که در انتخاب جواهـرات عـروسـی بایـد در نظر گرفت، صـرفه مالی و اقتصادی آن است.
و اما پیشنهاد ما:
اگـر به دنبال سرمایـه گذاری بـرای زنـدگی خود هستید، حتما در انتخاب جواهـرات بـه سـراغ طلا برویـد. جواهـرات طلا محـل خوبـی به عنـوان سـرمایـه گذاری بـرای آینـده است. ولـی بایـد در نظر داشته باشید که معمولا هزینه اجرت و هزینه ساخت طلا در بازار فعلی ما بالا می باشد. (یعنی اگر شما سرویس را بخرید و چند روز دیگر برای فروش همان سرویس به بـازار مراجعه کنیـد، هزینه اجـرت از سرویـس شما کـم شده و سرویس عروسـی شما را در طول چند روز به قیمت پایین می خرنـد.) پس به طلا به عنوان سرمایه گذاری میان مدت یا بلند مدت نگاه کنید.

gold jewelry

و اما پیشنهاد دوم:

اگـر فـردی هستیـد کـه حواستان بـه هزینه های جشن عروسی است و تا حد تـوان در تلاشید که هزینه ها را کاهش دهید، انتخاب سرویس جواهرات بـرای شـما بسیـار مهـم خـواهد بـود. شـما مـی توانیـد بـا انتخاب جـواهرات نقره هزیـنه جـواهرات خود را بسیار کاهش دهیـد. البته ناگفته نمانـد که بـرای انتخاب جـواهرات نقره حتما به سراغ جـواهرات با آبکاری طلای زرد یا سفیـد برویـد. آبـکاری باعث می شود جـواهرات نقـره شما دوام بسیـار بالا و درخشندگی دو الی سه برابری را نسبت به جواهرات معمولی نشان دهد، و با هزینه بسیار کمتر از طلا جلوه خاصی به شما در روز عروسی تان دهد.

silver jewelry

اگـر تصمیـم شما بـرای انتخاب سرویس عروسی، جواهرات طلا باشد، پس بایـد به نکته ای توجه کـرد. سـت جـواهرات معمـولا شامـل گـردنبند، گـوشـواره، و دستبند می شود. معمولا ست های جواهرات به دلیل داشتن مواردی که اشاره شد، وزن نسبتا بالایی را نسبت به دیگر جواهرات باید در نظر بگیرید.
و اما پیشنهاد ما:
اگر قصد ست کردن سرویس جواهرات با حلقه نامزدی را دارید، پیشنهاد می کنیـم اول سرویـس جـواهرات را بخریـد و بعد به سراغ حلقه نامزدی برویـد. با این کار به راحتی می توانید در هزینه های خود مدیریت داشته و به راحتی حلقه نامزدی را با سرویس عروسی ست کنید.

3-تناسب و هم خوانی:

اگـر در گذشته حـرف از جواهر به میـان می آمـد، ذهن همه به طلا و رنـگ زرد طلایـی معطوف می شد. ولی با گسترش تکنولوژی در صنعت جـواهرات، همه تـلاش ها انجام شده تا جواهرات با تنوع رنگ ها، طیف وسیعـی از سلایق مردم را دربرگیرند. در حال حاضر در کشور ما تمامی جواهـرات عروسی به سه رنگ زرد (طلایی)، نقره ای (سفید) و مسی (رز گلد) تولید می شوند. توجه داشته باشید که رنگ جواهرات برای روز عروسی بسیار مهم است. رنـگ جـواهرات شما باید در روز عروسی به صورتی باشد که با لباس و رنگ پوست شما هم خوانی و تناسب داشته باشد.

rose gold

و اما پیشنهاد ما:
اگر رنگ پوست شما گندمگون (ما بیـن سفیـد و بـرنزه) است، حتـما جـواهراتی بـا رنگ طلایی یا رزگلد انتخاب کنید، و اگر رنگ پوست شما سفید است حتما از جواهرات سفید (یا همان نقره ای) استفاده کنید. زیرا جواهرات سفیـد روی پـوست سفیـد درخششـی دو برابـری خواهند داشت.

4-خرید مطمئن:

سرویـس جـواهـرات عروسـی بـه دلیل داشتن وزن نسبتا بالا، معمولا هزینه زیادی را بـرای زوج های جـوان تحمیـل می کند. پـس در خاطـر داشتـه بـاشیـد کـه از فروشگاه هایـی خرید نمایید که از اجناس آن ها اطمینان دارید.
و اما پیشنهاد ما:
اول اینکه از فروشگاه هایی خرید کنید که عموما قیمت منطقی در فروش خود دارنـد، و برای به دست آوردن قیمت های منطقی جواهرات، حدود قیمت های چند فروشگاه معتبر را به دست بیاورید.
و اما پیشنهاد دوم:
از فـروشگاه هایی خریـد کنید که از کیـفیـت جـواهـرات آن ها مـطمئن هستید. حتی اگر جواهرات شما دارای سنگ قیمتـی یا نیمه قیمتـی بود (مثل المـاس، زمـرد و…) حتما از فـروشگاه مربوطه تقاضای شناسنامه سنگ را بکنید. سنگ های جواهرات شما بدون شناسنامه ارزش واقعی خود را نخواهند داشت.

stone

5-مشاوره:

مشاوره در انتخاب جواهرات عروسی بسیـار مهم است. ولـی با چه کسانـی می توان مشورت کرد؟ بـرای انتخاب جواهرات عروسی شما بایـد به متخصصان ایـن کار مـراجعه کنیـد و تـا حـد تـوان مشـاوره هـای دوستان و آشنایان غیر متخصص را ملاک قرار ندهید
و اما پیشنهاد ما:
شمـا بایـد بـرای مشاوره بـه سراغ دو نفـر بـرویـد.
اولی طراح لباس عروسی تان است. طراح لبـاس شما مـی تواند بـه راحتی جواهرات شما را با لباس عروسی و یقه آن ست کند.

Color combination

نفـر دوم آرایشگـر عروسـی شـما است. آرایشگـر روز عروسـی شـما مـی توانـد راهنـمای خیـلی عـالی برای شما باشد، که جواهرات شما را با فک، پیشانی و سایر زیبایی های صورتتان ست کند. ولـی فراموش نکنیـد که بعـد از مشاوره تصمیـم نهایـی با شـماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: محتوا محافظت شده !